vize için uçak rezervasyonu nasıl yapılır
 
Merhaba arkadaslar bu yazimda Schengen ülkelerine vize için basvuru yaparken basvuru belgeleri arasinda uçak rezervasyonu istenmesi durumuna deginecegim. Schengen ülkeleri için basvuru yaparken uçak rezervasyon kagidi da istemektedirler.

Burada birçogumuzun kafasinda su soru isareti var  "vize mi zi ne zaman onay verecekleri belli degil havayollarinda da  belli ileri tarihlere rezervasyon olmuyor" veya "rezervasyon yaptim vize me onay vermezlerse ne olacak" sorulari olmustur büyük ihtimal.

Aslinda hiç büyütülecek bir durum yoktur. Rezervasyondan kasit gidis dönüs tarihlerinizin oldugu bir ekran görüntüsüdür. Thy veya Pegasus sitesine girip her zaman ki adimlari izleyip bilet tarihlerinizi girdikten sonra satin alma bölümüne geldiginizde kredi kart bilgilerinizi girmeden sayfanin üst tarafinda uçus rezervasyon bilgileriniz bileti almasaniz dahi gözükmektedir. Bir ekran görüntüsü alip rezervasyon bilgilerinin oldugu bölümü seçip çikti aldiginizda bu sekilde basvurabilirsiniz ve hiçbir sikinti olmaz.

Garanti olsun diye ortalama vize basvuru gününüzden 2 hafta sonra rezervasyon görüntüsünü ekleyebilirsiniz. Konsolosluk uçak rezervasyon bilgisine bakarak uygun tarihe size vize verecektir.

Vizeniz kabul edilmese de uçus ödeme yapmadiginizdan bir kaybinizda olmayacaktir.

Bir Schengen ülkesi vize tecrübesi yazisi için linkindeki makalemi okuyabilirsiniz.
 

Author: Engin Atalay
Date: 19.01.2016 23:29:09
View Count: 26135
 
 

COMMENTS
 
Resim Yüklenemedi
Melis
15 Haziran 2019 19:28
Meraba evlilik nedeniyle italyaya gidecegim..Nisanlim italyan.Ilk vizeme red geldi 2. cide konsolosluk mulakata cagirdi aldim..Simdi nisanlim konsoloslukla gorusmus randevu vermisler gelsin yardimci olalim demisler acenteye para odemesin..Simdi ucak bileti rezervasyonu yapicam ama sizin dediginiz gibi,arkadasim havayolu firmasini arayip teyit ediyorlar dedi sorun olur mu fake ekran goruntusu almam
 
 
Resim Yüklenemedi
Büşra
28 Ağustos 2019 08:34
Halledebildiniz mi ? Bende alacagim o yüzden
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Eyyüp ERCAN
21 Nisan 2019 21:14
Vize almak için tek yönlü bilet aldim. Bu yeterli mi yoksa biletimin gidis dönüs olmasi sart mi acaba? Erasmus için gidiyorum.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Adanalı
8 Ağustos 2018 18:41
Sayin Engin bey böyle bir platform kurdugunuz için tesekkürler. Benim söyle bir sikintim var. Vize basvurumuz saat 10da diyelim ama uçak Rezavasyonumuzun süresi vize basvurusundan iki saat sonra bitmektedir bu sorun olurmu... Ne yapmaliyim. Tesekkürler kolay gelsin
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Görkem
20 Ağustos 2017 17:38
simdi 5 eylül gününe bi uçak rezervasyonu yaptik ve vize basvurusunda da bu rezervasyonu gösterdik diyelim. vize çiktiktan sonra rezervasyondaki bileti almak zorunda miyiz yoksa uygun tarihler içinde baska bilet alabilir miyiz ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Recep
8 Mayıs 2017 11:33
THY'nin sitesinden rezervasyon yaptigimizda bir gün sonra satin alinmadigi taktirde iptal edilecegi yaziyor. Vize mülakatindan bir gün önce yaptigimda da inandirici olmayabilir. Pegasus'ta da gidecegim ülke yok. Bunun Booking rezervasyonu gibi bir yolu yok mu? Ya da nasil çözebilirim?
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin Atalay
9 Mayıs 2017 13:38
Ekran görüntüsünden paint ile o yaziyi silebilirsiniz veya web tarayici console'unu açip yaziyi silip öyle ekran görüntüsü alabilirsiniz.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
İnan
7 Şubat 2017 14:35
Selamlar ven italyaya gitmek istiyorum fakat ordan da avusturya ya geçicem uçak biletimi gidis italya dönüs avusturya dan aldigimda konsolosluk bana bir sikinti yaratirmi ya da benden avusturyadan da otel rezervasyonu istermi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Hicran
15 Ocak 2017 13:09
Vize için ucak rezervasyonu gerekiyormu butun evraklarim hazir tek uçak rezervasyonum yok
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Yaren sak
17 Aralık 2016 14:04
Tamamdir o yaziyi kaldiririm ,bana vize verecekleri tarih o tarihler arasinda mi olacaktir
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin Atalay
19 Aralık 2016 14:16
Söle ki, vize süresi tatil sürenizden fazla verebilirler ki genelde fazla veriyorlar. Ama vize baslangiç tarihi gidis uçak rezervasyon tarihi ile ayni oluyor.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Yaren sak
15 Aralık 2016 22:01
Bilgiler için tesekkürler ,ben fotokopisini çikardim fakat fotokopide ertesi güne kadar ödeme yapmassaniz rezervasyon iptal olacaktir yazisi da var bu sorun olur mu
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin
16 Aralık 2016 10:27
Problem olmaz. Ekran görüntüsünde o yazi olmadan da alabilirdiniz, görüntüden silebilirdiniz, fakat bu sekildee problem olmaz. Rezervasyon tarihi onlar için, size vize verecekleri tarih araliklarinin bir teyiti oluyor o kadar.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Abdulcebbar acar
24 Ekim 2016 11:40
Bilgi icin tesekkürler Ama ciktini uzerinde 23:55 kadar odeme yapmazsaniz iptal edilecektir diyor Bu bi sikinti yaratir mi
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin Atalay
25 Ekim 2016 12:31
Hangi hava yolu sirketi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık